Wycieczka do fabryki bombek „GabiGlass” w Gnieźnie

13 grudnia uczniowie klas 1-7 uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek „GabiGlass” w Gnieźnie. Uczniowie mogli obserwować proces produkcji ozdób choinkowych; od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, lakierowanie aż do samodzielnego dekorowania. Uczestnicy wycieczki mogli również obejrzeć i zakupić w sklepiku różnorodne wzory bombek. Na pamiątkę wizyty w fabryce każdy uczeń otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

„Niezwykła Misja – przygotowania do świąt” – nocleg w szkole

„Niezwykła Misja – przygotowania do świąt”, pod takim hasłem 8-9 grudnia odbyło się nocne spotkanie w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu, podczas którego gościliśmy Laurę Bączkiewicz. Naszą polską reprezentantkę Eurowizji Junior w 2022 roku w Armenii, uczestniczkę V edycji programu The Voice of Poland Junior oraz Szansy na Sukces. Laura zaśpiewała m.in swój najnowszy singiel, piosenkę „Do chmur”. Spotkanie oprócz walorów artystycznych miało charakter warsztatów wokalnych, które poprowadził wokalista, instruktor wokalny Studia Piosenki Estradowej „Hit” Pan Mariusz Urbaniak. Uczniowie pod okiem Pana Mariusza…

Warsztaty świąteczne

W naszej szkole 8 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w atmosferze świąt jeszcze głębiej, ucząc się nowych umiejętności i tworząc coś własnoręcznie. Uczestnicy warsztatów wykonywali kartki świąteczne dla Hospicjum. Nic nie przynosi tyle satysfakcji, co własnoręcznie wykonane dzieła. Ponadto, zrobione prezenty z pewnością zostaną docenione przez chorych, gdyż są one symbolem naszej troski i zaangażowania.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji składamy Wam podziękowania za Wasze zaangażowanie, życzliwość, otwartość i rzetelność w niesieniu pomocy potrzebującym, za promowanie swoją postawą idei wolontariatu oraz za wspaniałą pracę na rzecz misji, środowiska lokalnego, hospicjum w Licheniu, Caritasu i Towarzystwa Nasz Dom. Życzymy Wam dalszych sukcesów, pomyślności i pogody ducha.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

W naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak na co dzień funkcjonują osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez różne zabawy dzieci zostały wprowadzone w tematykę niepełnosprawności i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja. Na koniec zajęć każdy Przedszkolak zgodził się z naszym dzisiejszym hasłem: „Każdy inny, wszyscy równi” i przypieczętował to odrysowaniem swojej dłoni na wspólnej pracy plastycznej.