AMUL po raz drugi

21 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu po raz kolejny gościł Aktywny Mały Uniwersytet Latający AMUL.
Grupa studentów Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu z Wydziału Nauk Społecznych pod kierunkiem pani prof. dr hab. Anny Izabeli Brzezińskiej (opiekun naukowy AMUL) zamieniła naszą szkołę podstawową w wielkie „naukowe laboratorium” zaś uczniowie stali się małymi „naukowcami”.
W tym dniu gościli również w szkole rodzice uczniów, którzy uczestniczyli w spotkaniu z panią profesor Brzezińską, słuchając prelekcji na temat rozwoju i wychowania dziecka.

Zajęcia odbywały się zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem, który zawierał tematykę spotkań m.in. mózg człowieka i jego funkcje, zasady zachowania energii, stany skupienia i układ słoneczny.
Warsztaty prowadzone przez studentów były tak ciekawe, że wprowadziły uczniów w zachwyt. Uczniowie uczyli się poprzez zabawę i nowe doświadczenia, które były głównym celem spotkania.
Był to naprawdę wyjątkowy dzień nauki w naszej szkole. Tym bardziej, że gościliśmy również uczniów Szkoły Podstawowej im. Janiny Porazińskiej w Piotrkowicach wraz z panią dyrektor Ewą Wesołowską i gronem nauczycielskim. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą integracyjną i wręczeniem symbolicznych podziękowań dla grupy studentów AMUL i pani prof. dr hab. Anny Izabeli Brzezińskiej.
Trzeba powiedzieć, że takie zajęcia to nowoczesna forma przekazywania wiedzy, a jednocześnie wspaniała zabawa.


IFIFIF