W piątek 21 lutego 2025 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, którego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Na lekcjach języka polskiego uczniowie klas 4-8 chętnie rozwiązywali zagadki językowe oraz zmierzyli się z najpopularniejszymi polskimi łamańcami językowymi.
Spotkanie z Mistrzem Świata Teqball
Sport to niewątpliwie dziedzina, która uczy szacunku, samodyscypliny, rozwoju….
18 lutego uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w motywującym spotkaniu z Panem Adrianem Duszakiem – Mistrzem Świata Teqball w Tajlandii, Wicemistrzem Igrzysk Europejskich w Teqball, Międzynarodowym Mistrzem Teqball Niemiec, kilkunastokrotnym Mistrzem Polski Teqball oraz dwukrotnym zwycięzcą Freestyle Football w kategorii Najlepsze Show.
Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć nietuzinkowe triki z piłką oraz dowiedzieli się więcej na te temat dyscypliny sportu Teqball. Przede wszystkim jednak uczniowie usłyszeli jak ważne w życiu jest dążenie do celu, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Dziękujemy za spotkanie oraz miłą gościnę w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szyszyńskich Holendrach.
Projekt pt.: „Budowanie szkolnej wspólnoty w gminie Ślesin”
14 lutego – Dzień Świętego Walentego…
Dzień Świętego Walentego upłynął nam w atmosferze wzajemnej życzliwości, integracji oraz kreatywnych pomysłów.
Nie zabrakło również poczty walentynkowej, świetnej zabawy, a także wyzwań edukacyjnych przygotowanych specjalnie z tej okazji.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2025
11 lutego 2025 r. nasza szkoła dołączyła po raz kolejny do inicjatywy Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Hasło przewodnie brzmi: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
W ramach tegorocznych obchodów DBI organizujemy w naszej szkole szereg konkursów, zabaw, warsztatów.

Materiały edukacyjne:
Przemoc stosowana w Internecie, czyli warsztaty na temat cyberprzemocy
10 lutego w naszej szkole miały miejsce bardzo ważne warsztaty prowadzone przez panią pedagog Małgorzatę Starostę oraz panią psycholog Natalię Wojtasik z Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie. Tematem zajęć była cyberprzemoc, zjawisko, które staje się coraz bardziej powszechne wśród młodzieży. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym dokładnie jest cyberprzemoc, jakie są jej formy oraz jak można jej zapobiegać. Prowadzące przedstawiły różne przykłady sytuacji, które mogą być uznawane za cyberprzemoc, takie jak hejting, nękanie w sieci czy rozprzestrzenianie kompromitujących zdjęć. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, dzieląc się swoimi obserwacjami i doświadczeniami. Warsztaty były również okazją do nauki, jak reagować w sytuacjach, gdy stajemy się świadkami cyberprzemocy, oraz jak szukać pomocy. Uczniowie otrzymali materiały informacyjne, które mogą im pomóc w przyszłości.
Warsztaty były częścią naszych działań w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2025. Mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom zwiększy się świadomość na temat omawianego problemu i że wszyscy będziemy bardziej odpowiedzialni w korzystaniu z internetu. Dziękujemy za cenne informacje i inspirującą rozmowę!
Zabawa karnawałowa
7 lutego odbyła się zabawa karnawałowa podczas której dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas 1-8 mogli uczestniczyć w różnych atrakcyjnych konkurencjach, zabawach zorganizowanych przez Panią Katarzynę Kołakowską – Frontczak Pracownia artystyczna PasjArt. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek oraz upominki dla każdego przedszkolaka i ucznia.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!
Karnawał

Być Jak Ignacy – Fizyka Wody
Być jak Ignacy „Potęga Wody” to IX edycja programu oświatowego dla klas 1-6 szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Podsumowanie realizacji zagadnienia Fizyka Wody przez naszych szkolnych naukowców Kornelowców.
https://spostrowaz.edu.pl/wp-content/uploads/2025/02/Fizyka-Wody.mp4