VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września 2017 r. już po raz drugi obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od samego rana przygotowane były specjalnie stoliki ekspertów, których zadaniem było sprawdzanie umiejętności tabliczki mnożenia w myśl hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie losowali zadania, na które odpowiadali bezbłędnie. Każdy uczeń, który przed komisją zdał poprawnie egzamin
z tabliczki mnożenia otrzymał odznakę „Ekspert tabliczki mnożenia”. VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia podsumował apel, w którym uczniowie kl. VII przedstawili scenkę kabaretową pt. „Odrabianie lekcji”. Następnie odbył się konkurs na Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: w pierwszej brali udział uczniowie, a w drugiej nauczyciele naszej szkoły. Wśród uczniów najlepszy okazał się uczeń klasy VI Damian Wiśniewski a pośród nauczycieli p. Mirosława Cichos. W tym dniu uczniowie mogli sami przekonać się, że matematyka może był łatwa i przyjemna. Szkolną uroczystość z okazji „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” przygotowały dyrektor p. Elżbieta Jarka oraz p. Aleksandra Wardęcka.