„Kocham Wolność”

„Kocham Wolność” to tytuł przedstawienia zorganizowanego przez uczniów naszej szkoły z okazji upamiętnienia 105 rocznicy odzyskania  Niepodległości przez Polskę.  Wzięli w nim udział zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, lokalna społeczność.

Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza upamiętniała najważniejsze wydarzenia historyczne. Druga odsłoniła rozważania nad współczesnym pojęciem wolności… na zakończenie wszyscy jednym chórem odśpiewali razem pieśń „Wolność – Te Deum”.

Podczas spotkania można było obejrzeć pamiątki rodzinne pani Alicji Szymańskiej z okresu I wojny światowej oraz włączyć się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pana S. Gołdyna. Serdecznie dziękujemy wszystkim licznie przybyłym gościom. Mamy nadzieję, że to wspólne świętowanie dostarczyło wszystkim wiele wrażeń i refleksji.

Serdeczne podziękowania przy organizacji przedstawienia dla pani Katarzyny Kołakowskiej – Frontczak oraz pani sołtys Eweliny Gołdyn.

Przedstawienie w wykonaniu uczniów SP w Ostrowążu odbyło się pod kierunkiem pani Alicji Szymańskiej i Magdaleny Ksionszczak.