„Antymina”

3 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu uczniowie klas VI – VIII wzięli udział w warsztatach z zakresu Programu Profilaktyki Uzależnień „Antymina”. Jego autorem i wykonawcą był raper „Kolah” właściwie Mirosław Kolczyk. Artysta i autor zaprezentował się w niecodziennej formie. Spotkanie przeplatane było bowiem utworami hip-hopowymi, które z pewnością dotarły w przystępny sposób do młodych odbiorców. „Kolah” szczerze opowiadał o swoich życiowych doświadczeniach. Przestrzegał przed zagrożeniami współczesności, możliwością dokonywania złych wyborów i ich konsekwencjami. Uczniowie po spotkaniu chętnie rozmawiali z gościem. Zadawali pytania związane z tematyką spotkania i twórczością autora.

Jeśli chodzi o samego artystę to warto wspomnieć, że nagrał 2 albumy. Z zespołem Royal Rap „Duchowa Rewolucja” – 2008r. Solowy album „Powrót do Korzeni” – 2012r. Maxi-singiel „Nauka Latania” – 2017r. Maxi-singiel „Kolah i Emenzino” – „Gospel Drip” – 2020r. Przez kilka lat koncertował  i nagrywał gościnnie z najbardziej znanym w Polsce zespołem z nurtu Gospel TGD, ponadto udzielał się we wielu podobnych projektach. Potrzebą jego serca i wielką pasją stały się działania związane  z profilaktyką uzależnień, w które jest zaangażowany od ponad dziesięciu lat. Uczestniczył w autorskim projekcie Leszka Korzenieckiego: „Żyj poza klatką”, Fundacja Bread of life – współtworzył i realizował projekt „Profilaktyka z rapem”. Jest twórcą i realizatorem Artystycznego Programu Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA”. „Kolah” zagrał setki koncertów w kraju i kilka za granicą m.in. we Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Holandii  i Czechach.

Składamy serdeczne podziękowanie składamy Mirosławowi Kolczykowi ,,Kolahowi” za obecność i podzielnie się z uczniami życiowymi historiami. Warsztaty prowadzone były w ramach realizacji przedsięwzięć zawartych w szkolnym programie wychowawczo-profilaktycznym. Spotkanie zorganizowała Pani Anna Jaśniewska pedagog specjalny.