…„Za tę cierpliwość z duszą rozdartą i za tę wiarę, że jednak było warto…”

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 przejdzie do historii naszej szkoły jako dzień pożegnania, odchodzącej na zasłużoną emeryturę naszą Panią Dyrektor Elżbietę Jarka, która w Szkole Podstawowej w Ostrowążu pracowała jako nauczyciel matematyki, informatyki i piastowała stanowisko dyrektora od kwietnia 2007 roku.

W imieniu wszystkich pracowników szkoły chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność dla Pani Dyrektor za jej poświęcenie, pomoc i dzielenie się własnym doświadczeniem.

Pani Dyrektor otworzyła naszą placówkę na współpracę ze środowiskiem lokalnym. W czerwcu 2008 roku został zorganizowany I zjazd absolwentów, kiedy to szkoła stała się miejscem wspomnień, spotkania po latach. Kontynuowała procedurę nadania imienia szkole, którą rozpoczął ś.p. dyrektor pan Józef Kujawa, aby 12 września 2008 roku uroczyście zapisać tę datę, jako dzień nadania Szkole imienia Kornela Makuszyńskiego i poświęcenia sztandaru.

Ważnym wydarzeniem, do którego przyczyniła się Pani Dyrektor było 100 – leciu naszej szkoły w 2018 roku. Ten jubileusz był wyrazem wdzięczności dla wszystkich zmarłych i żyjących nauczycieli i absolwentów, a także wszystkich tych, którzy w najmniejszym choćby stopniu przyczynili się do rozwoju tej szkoły.

Dzięki zaangażowaniu Pani Elżbiety Jarka i Rady Rodziców w 2012 roku zakupiono pierwszą tablicę interaktywną z zysku zabawy karnawałowej.

Zawsze otwarta na potrzeby swoich uczniów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dostrzegała konieczność wspierania zarówno podopiecznego jak i jego rodziny.

Poprzez współpracę z instytucjami opieki społecznej dbała Pani zawsze o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie naszej szkoły. Szczególnie w tym trudnym czasie pandemii oraz obecnego remontu. Cytując słowa Pani Dyrektor… „szkoła to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele, niezależnie od tego, gdzie są prowadzone lekcje”…

Dziękując za dokonania, którymi zapisała się Pani na trwałe w historii tej szkoły oraz w pamięci nauczycieli, pracowników, uczniów i rodziców. Składamy wyrazy uznania za trud i serce włożone w rozwój naszej szkoły i troskę o jej dobre imię.

W imieniu całego grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników dziękujemy za pełnienie odpowiedzialnej funkcji dyrektora. Bycie dyrektorem to nie tylko codzienne obowiązki, ale też powołanie. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia, zdrowia i pogody ducha, podejmowania kolejnych wyzwań oraz czasu na rozwijanie zainteresowań i pasji. Mamy nadzieję, że zrealizuje Pani wszystkie projekty i marzenia, które zaowocują w przyszłości, która jest przed Panią.

Drzwi naszej szkoły są i będą dla Pani Dyrektor otwarte, a my  zawsze będziemy się cieszyć z każdego naszego spotkania.

„Za to, że jednak i że pomimo

Za to, że z sercem, za to że z nami

Za dni zdobione szczęścia chwilami

Za tę cierpliwość z duszą rozdartą