Ślubowanie klasy pierwszej

Pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu, których wychowawczynią jest pani Aleksandra Pieczyńska, złożyli 20 października ślubowanie i zostali pasowani na ucznia. Podczas uroczystości obecni byli rodzice, uczniowie, pani dyrektor Elżbieta Jarka, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Sekretarz Miasta i Gminy Ślesin pani Ilona Banaszak, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Sztuba, sołtys wsi Ostrowąż pan Wojciech Chmielewski, Radny Gminy Wilczyn pan Tomasz Woźniak. O pierwszoklasistach pamiętali także Wójt gminy Wilczyn pan Grzegorz Skowroński i Radny Miasta i Gminy Ślesin pan Andrzej Dąbek choć nie obecni w czasie uroczystości przekazali dzieciom upominki.
Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje aktorskie i wokalne umiejętności w części artystycznej. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani na ucznia przez Panią dyrektor. Bohaterowie tej uroczystości usłyszeli wiele miłych słów. Ten dzień na długo wpisze się w pamięci dzieci rozpoczynających swoją naukę w szkole.

20161020_115400