Światowy Dzień Pluszowego Misia

W piątek 25 listopada przedszkolaki z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia podczas, którego każde z dzieci przyszło do szkoły ze swoim ulubionym pluszakiem.
Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
Dzień rozpoczął się od prezentacji wszystkich znanych i lubianych misiów ze znanych bajek i filmów. Dzieci poznały historię tego święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach oraz bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Podczas Dnia Pluszowego Misia prowadzone były zajęcia związane z pluszowymi misiami, m. in. Taniec z misiem, różne prace plastyczne w grupach wykonywane różnymi technikami, zabawy ruchowe.
Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych Przytulankach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele uśmiechu oraz radości. Najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.