ŚNIADANIE DAJE MOC 2017

Dnia 8 listopada 2017 r. po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc”. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali zdrowe drugie śniadanie. Następnie samorządy klas na forum szkoły zaprezentowały wspólnie wykonane zdrowe kanapki, koktajle, soki i sałatki. Omówili również dlaczego przygotowane posiłki są tak ważne w naszej diecie. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli również filmy edukacyjne z serii ,,Ekipa Chrumasa”: ,,Słodkie miłe początki” i ,,Zombie atakują”. Pani Beata Dziurska przy omawianiu filmów zwróciła uwagę uczniom na przestrzeganie podstawowych zasad zdrowego odżywiania w codziennej diecie. Na podsumowaniu akcji ,,Śniadanie daje moc” pani dyrektor Elżbieta Jarka, pani Milena Fakirmalowa i pani Karolina Jestratjew wręczyły uczniom klas 0 – III nagrody w formie sprzętu sportowego, a uczniom klas IV – VII certyfikaty zwalniające z kartkówek w wybranym dniu przez uczniów. Organizatorami akcji były: B. Dziurska, M. Fakirmalowa i E. Pucek.