II miejsce w konkursie „Dbamy o czyste powietrze”

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w konkursie zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Konkurs pt.: ”Dbamy o czyste powietrze” skierowany był do uczniów klas 6-8 oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu konińskiego. Głównym zadaniem było nakręcenie krótkiego filmiku reklamowego – spotu, który miał dotyczyć jakości powietrza oraz zasygnalizować problem zjawiska smogu.
W sumie do konkursu przystąpiło 25 szkół z terenu powiatu konińskiego. Wśród laureatów znalazła się także nasza szkoła.
10 maja grupa uczniów z klasy VII i VIII realizująca ten projekt w składzie: Hubert Pieszak, Martyna Szabelska, Damian Wiśniewski i Grzegorz Woźniak, została zaproszona na finał, który odbył się w uroczej Wiosce norweskiej Arendol we Włodzimirowie.
Projekt naszej szkoły uzyskał II miejsce w kategorii klas 6-8 szkół podstawowych. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, a szkoła urządzenie do pomiaru jakości powietrza – smogtok. Opiekunem projektu była pani Magdalena Ksionszczak.