Code Week – Kornelowcy kodują i programują

W październiku szkoły w Europie i na świecie ogarnęła gorączka kodowania dzięki Europejskiemu Tygodniowi Kodowania.
Code Week to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu.
Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Ostrowążu również znalazła się na światowej mapie codeweek.eu. Podczas wydarzenia CodeWeek w naszej szkole w dniach od 7 do 18 października zostały przeprowadzone zajęcia, zabawy na temat programowania i kodowania. Wykorzystaliśmy dostępne aplikacje, programy, gry i tablice interaktywne do realizacji tego wydarzenia. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w konkursie „Zakodowane opowiadanie – Code Week”.
Zwycięzcami w tym konkursie zostali: Maja Tomaszewska uczennica z klasy V oraz Mikołaj Fekner uczeń klasy VI.
Inicjatorką wydarzenia Code Week w naszej szkole była pani Magdalena Ksionszczak.