“Róża Polska”

W ramach projektu „Róża Polska” 8 listopada 2019r. odbyło się przedstawienie w Sali OSP w Ostrowążu. Uczestniczyli w nim uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowążu z klas V-VIII. Przybyli na nie zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Dzieci przeniosły widzów do chaty w Bronowicach pod Krakowem, gdzie odbywało się wesele. Nie była to jednak inscenizacja „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, dzieła zbyt poważnego dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Ten narodowy dramat stał się tylko inspiracją.
Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie scenariusza okolicznościowego na narodowe święto niepodległości – Adama Szafrańca. Scenariusz na etapie czytania wydawał się skomplikowany, jednak w miarę realizacji stał się zrozumiały. Widzom przybyłym na nie, dał dużo emocji.
W realizacji uroczystości, organizatorkom pani Alicji Szymańskiej i Magdalenie Ksionszczak pomagali: Patrycja Krzyżak, Emilia Nowak, Alicja i Daniel Operaczowie, Katarzyna Kołakowska – Frontczak, Roman Szymański, Zbigniew Dul, Marta Chmielewska, Łukasz Chmielewski, dyrekcja i nauczyciele SP w Ostrowążu, pani Magdalena Badić – KGW w Ostrowążu, pani sołtys Ewelina Gołdyn, pani Marika Kranz, która wypożyczyła nam meble z epoki ze swego sklepu „Meblik” w Górach, oraz pan Stanisław Gołdyn, który swą piękną grą na akordeonie uświetnił naszą uroczystość.