Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego 2013r. kilkadziesiąt państw obchodziło Dzień Bezpiecznego Internetu czyli -DBI. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu w tym roku były prawa i obowiązki cyfrowego obywatela.
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu również dołączyła do tej inicjatywy. Podczas tegorocznych obchodów DBI pod hasłem „Serfuję. Respektuję” szczególną uwagę zwróciliśmy na to, że każdy internauta ponosi odpowiedzialność za swoje działania w Internecie.

Serfując w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i respektowaniu ich praw. Efektem tych działańbyłam.in. prezentacja scenek edukacyjnych na temat bezpieczeństwa i zagrożeń w Internecie w wykonaniu klasy IV. Scenki zostały przedstawione przed całą społecznością szkolną od klasy „0” do klasy VI. Uczniowie klas IV – VI otrzymali ulotki na temat zasad bezpieczeństwa w Internecie. W akcji DBI wzięli udział także najmłodsi uczniowie, czyli przedszkolaki oraz klasy I – III, uczestnicząc w zorganizowanym konkursie plastycznym pt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”.
Jury konkursu przyznało I miejsce w każdej klasie:
klasa I – Kinga Roszak
klasa II- Oliwia Krzewińska
klasa III – Martyna Sztuba
oraz wyróżnienie SandraZimnawoda – klasa „0”
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie podczas obchodów DBI w naszej szkole. Pamiętajmy, aby z rozwagą i pełną odpowiedzialnością korzystać z Internetu.