Międzynarodowy Dzień Matematyki 2021

Jak co roku w naszej szkole dnia 12 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki połączony z obchodami Dnia liczby Pi.Uczniowie klas 0-III chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach:na wykonanie tangramy, na wykonanie liczby Pi oraz na wykonanie wierszyka/rymowanki o matematyce.Uczniowie bardzo się zaangażowali, wykonali piękne tangramy oraz liczby Pi. Uczennica klasy pierwszej napisała piękny wierszyk.  Za swoje zaangażowanie każdy uczeń został nagrodzony.Podczas całego tygodnia uczniowie brali udział w rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek matematycznych na szkolnym korytarzu (zdjęcia przy tablicy kredowej na korytarzu). Natomiast w poniedziałek uczniowie brali udział w konkursie na ułożenia tangramu na czas oraz w familiadzie matematycznej. Wszyscy świetnie się bawili. Na koniec każdy otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

W konkursach również wzięli udział uczniowie klas IV-VIII , którzy przygotowali ciekawe prezentacje o liczbie Pi (Ewa Żabierek -klasa VII) oraz bardzo ładne  prace plastyczne. Prace dostępne w linku poniżej
https://padlet.com/chmielewskamarta19901/9x29dbv9s4an38tl  

Wszystkim bardzo dziękuję za piękne prace oraz wspaniałą zabawę oraz życzę dalszych sukcesów matematycznych. Marta Chmielewska – organizator.