Wycieczka do Wrocławia

W ostatnim tygodniu roku szkolnego wiele się działo… w poniedziałek 17 czerwca wczesnym rankiem o godzinie 6:00 wyjechaliśmy na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Organizatorem wyjazdu była pani Aleksandra Wardęcka wraz z opiekunkami panią Mileną Fakirmalową i Magdaleną Ksionszczak. Tego dnia, rozpoczęliśmy zwiedzanie Wrocławia od ważnego punktu historycznego Muzeum sztuki czyli Panoramy Racławickiej.
Dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawia bitwę stoczoną 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami przez wojska powstańcze z udziałem słynnych kosynierów pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi, dowodzonymi przez generała Aleksandra Tormasowa.

W kolejnej części wycieczki zobaczyliśmy piękny wrocławski Rynek i spotkaliśmy mnóstwo figurek krasnoludków. Za kamieniczkami Jaś i Małgosia, zwiedziliśmy Jatkowisko, najbardziej artystyczną kamieniczkę Wrocławia. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do najstarszego na obecnych ziemiach polskich ogrodu zoologicznym. Obecnie w Zoo żyje około 14 tys. zwierząt reprezentujących 1100 gatunków. Niewątpliwą atrakcją Zoo było Afrykarium – unikatowe na skalę światową oceanarium prezentujące wyłącznie gatunki zamieszkujące Czarny Ląd – od plaży Morza Czerwonego po dżunglę Kongo. Zachwycające żółwie, kolorowe ryby, hipopotamy, płaszczki, rekiny, pingwiny i krokodyle oraz zjawiskowe manaty.

Wyjazd edukacyjny do Wrocławia był pełen wrażeń i dobrych wspomnień.