Konkurs „Energia wiatru”

Na przełomie maja i czerwca 2024 roku odbył się Konkurs Kreatywny dla uczniów szkół podstawowych gminy Ślesin pod hasłem „Energia wiatru”, którego organizatorem była firma GREENVOLT POWER Poland sp. z o.o.

Celem konkursu było przede wszystkim, zwiększanie świadomości w zakresie wykorzystania wiatru jako źródła energii. Pokazanie własnego, kreatywnego wyobrażenia zjawiska, jakim jest wiatr, kreowanie pozytywnych postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej w myśl programu „STOP – Rethink your impact”. Prace oceniane były w trzech kategoriach artystycznych: rysunek, foto oraz film. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 18 czerwca 2024. W każdej z kategorii konkursowych przyznane zostały indywidualne nagrody:

1 miejsce – karta podarunkowa o wartości 1000 zł, zestaw gadżetów od Greenvolt Power, dyplom,

2 miejsce – karta podarunkowa o wartości 500 zł, zestaw gadżetów od Greenvolt Power, dyplom,

3 miejsce – karta podarunkowa o wartości 200 zł, zestaw gadżetów od Greenvolt Power, dyplom.

Przy ocenie prac powołana Komisja konkursowa brała pod uwagę: zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność wykonania prac, wkład pracy i estetykę, pomysłowość i ogólne wrażenia.Z przyjemnością informujemy, że w konkursie kreatywnym „Energia wiatru w gronie laureatów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu  w poszczególnych kategoriach:

Rysunek:

Miejsce I: Liliana klasa – IV

Miejsce II: (ex aequo) Martyna – klasa VII, Róża klasa – IV

Foto:

Miejsce I: Joanna – klasa VII

Wideo:

Miejsce I: Jakub – klasa VI

Miejsce III: Karina – klasa VI

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.