„Wszystkie kolory świata”

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam ludzie dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają…”

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Ostrowążu przystąpiła po raz drugi do Projektu Edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolor świata”, który rozpoczął się w listopadzie 2012r. Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji. Pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne poprzez zebranie środków potrzebnych na ratowanie życia dzieci w Czadzie w Afryce.

W grudniu 2012r. uczniowie całej szkoły zapoznali się z regulaminem i celem projektu. Podczas wspólnego spotkania zaprezentowano materiały na temat projektu. Następnie uczniowie przygotowali specjalną charytatywną laleczkę UNICEF – symbol pomocy. Wszyscy zaangażowanymi w projekcie: uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, wykazali się dużą pomysłowością i przygotowali 7 laleczek według szablonu podanego przez UNICEF. Każda laleczka otrzymała „akt urodzenia”, na którym zawarte zostały informacje opracowane przez twórców laleczek na temat obyczajów, koloru skóry, imienia i kraju, z którego laleczka pochodzi.
W dalszym etapie projektu na przełomie stycznia i lutego 2013r. chętne osoby zaopiekowały się wybraną laleczką. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Czadzie, przekazując na ten cel darowiznę, kwotę w wysokości 10zł;
W przeprowadzonym Projekcie edukacyjnym „Wszystkie Kolory Świata” Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w roku szkolnym 2012/2013 zebrała kwotę w wysokości 75zł; co stanowi pakiet 80 szczepionek przeciw groźnym chorobom tj; polio, odra, cholera, dla dzieci potrzebujących w Czadzie. Kwota ta została przesłana na konto: 04 1020 1026 0000 1102 0204 8577.

Projekt ten był doskonałą okazją do niesienia pomocy innym, społecznej integracji oraz edukacji w zakresie tolerancji. Koordynatorem projektu była pani Magdalena Ksionszczak.
W czasie trwania projektu spośród wszystkich laleczek wyłoniono jedną, która wzięła udział w konkursie na „Najbardziej oryginalną laleczkę”. Konkurs trwa od 25 marca do 8 kwietnia. Laleczka, która reprezentuje naszą szkołę w konkursie to Alana, wykonana przez uczennice klasy IV Sandrę Nowak i jej mamę.
Chcemy prosić Was o oddanie głosu na naszą laleczkę. Użytkownicy Facebooka wchodząc na stronę UNICEF POLAND oraz zakładkę WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA klikając pod zdjęciem naszej laleczki – oddajecie jednocześnie swój głos. Zwycięzcą konkursu zostanie laleczka, która zbierze najwięcej głosów. Nagrodą w konkursie jest wizyta Majki Jeżowskiej na terenie szkoły i wspólna zabawa, na którą już dziś w ramach podziękowania serdecznie Was zapraszamy!